İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye’de ikamet etmeyen yabancı uyruklulara tedavi yardımı

Dr Ergün Demir, gündem yaratacak bir konuyu bloguna taşıdı: Suriye’de ve Libya’da savaşan cihatçı örgüt mensuplarının tedavi ve cenaze giderleri, terörle mücadele adı kapsamında, ülkemiz tarafından mı karşılanıyor? 

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Kamu Sağlık Hizmetleri Satış Tarifesi ile Sağlık Turizmi ve Turistin Sağlığı Kapsamında Sunulan Sağlık Hizmetleri Fiyat Tarifesinin 2017-2020 yıllarına ait güncellenmesi ile kamu sağlık hizmetleri fiyat tarifesinin genel uygulama ilkeleri d) maddesine yapılan ek ile terörle mücadele kapsamında yürütülen faaliyetler nedeniyle zarar gören ve GSS’den yararlanmayan kişilerin  (Türk vatandaşı veya YABANCI UYRUKLU ) tedavi giderleri SUT ve eklerinde yer alan fiyat tarifeleri üzerinden fatura edilir hükmü getirildi.

Dr. Demir, Suriye’de ve Libya’da savaşan cihatçı örgüt mensuplarının yaralanma, engelli hale gelme ve ölüm hallerinde uğradığı zararlar ile tedavi ve cenaze giderlerinin, 5233 ve 3713 sayılı Kanun’a atıf ile terörle mücadele kapsamına sokularak ülkemiz tarafından karşılanmasını sorgulayan yazısı ile önemli bir gündem konusunu işliyor.

İlgili yazıya linkten ulaşabilirsiniz.

Görsel: Migration, Sam Falconer (NewScientist)

İlk yorum yapan siz olun

Yorumlarınızla katkı sağlayabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: